آموزش تعمیرات دوربین های فیلم برداری6a11e0e663bd176d4465182f13bf3e22

همه ما با تصاویر با انواع کیفیت ها آشنا هستیم و میدانیم که تصاویر بستگی به دوربینی که با آن گرفته شده کیفیتش متفاوت است.هر تصویر از نقاط بسیار کوچکی به نام پیکسل ساخته شده است.تصاویر ثابت مانند عکس های آلبوم و… به صورت ثابت و بدون تغییر هستند،ولی یک فیلم این طور نیست.تصاویری که ما آن را فیلم می نامیم به صورت کاملا متحرک هستند درست مانند چیزی که باچشم قادر به دیدن هستیم.چیزی که می خواهیم به شما بگوییم این است که هر فیلمی از تعدادی تصاویر ثابت تشکیل شده است که با سرعت بالا پشت سرهم نمایش داده می شوند و چشم ما قادر به مشاهده این سرعت تغییر نبوده و در نتیجه ما تصاویر زنده و متحرکی را مشاهده می کنیم.به هریک از این تصاویر ثابتی که یک فیلم کاملی را تشکیل میدهند یک فریم گفته می شود، و این تعداد فریم ها و سرعت آن ها در ثانیه است که فیلم را تشکیل میدهد.

و اما دوربین های فیلم برداری و مکانیزم عملکرد آن ها

زمانی که شما با یک دوربین فیلم برداری شروع به گرفتن تصویر می کنید در واقع دوربین با سرعت بالایی ( فریم در ثانیه) تصاویر ثابت را به صورت پیوسته ضبط و ثبت می کند و در نهایت شما دارای یک فیلم کامل خواهید بود.

ساختار دوربین ها و خرابی های آن ها

اگر بخواهیم ساختار یک دوربین فیلم برداری را تقسیم کنیم می توان آن را به صور کلی به ۴ قسمت تقسیم کرد :545a602c9c873

۱- بدنه و شاسی که ادوات داخلی بر  روی بدنه و شاسی نصب شده است

۲- بخش مکانیکی که شامل نوار گردان و یا دیسک گردان و درب و… است

۳- بخش الکترونیکی که مسعول کنترل و عملکرد دوربین است

۴- بخش لنزها که کار شفاف سازی – زوم و… را انجام میدهد

اکثر خرابی هایی که برای دوربین ها به وجود می آید مربوط به بخش الکترونیکی و مکانیکی آن می باشد.به عبارتی گاها پیش می آید که دوربین تصاویر را ضبط نمی کند و یا تنظیمات آن دچار اشکال شده و یا در بخش مکانیکی موتور دیسک گردانخراب شده و یا درب به درستی باز و بسته نمی شود بسیاری ایرادات دیگر.

خیلی از افراد دوست دارند خود تعمیرکار دستگاه خود باشند و تعمیرات آن ها را به غریبه ها نسپارند و بعضی دیگر تصمیم میگیرند که تعمیرات دوربین های دیجیتال اعم از عکاسی و فیلم برداری را به صورت حرفه ای یاد بگیرند و این تخصص نبدیل به شغل آن ها شده و از آن کسب درآمد کنند و برخی نیز از روی علاقه شروع به یادگیری تعمیرات دوربین های دیجیتال میکنند.

به هر حال شما از هر دسته از افراد باشید می توانید این حرفه ی شیرین را به صورت تخصصی یاد گرفته و بنا به تصمیم خود از این تخصص استفاده کنید.

مجتمع ملی  پایتخت با سابقه ای طولانی که در امر تعمیرات و آموزش تعمیرات انواع دوربین های دیجیتال دارد در خدمت شما می باشد.در صورتی که خواستید در دوره های آموزش تعمیراتتخصصی دوربین های دیجیتال شرکت داشته باشید می توانید با ما تماس بگیرید.

همچنین می توانید با استفاده از فرم ثبت نامی که در زیر قرارداده شده اقدام به ثبت نام نمایید تا کارشناسان ما با شما تماس گرفته و مشاوره لازم را دریافت نمایید.14-4-9-182034533cadeaa386a

تلفن های تماس :

             ۰۲۱۶۶۹۰۴۲۰۲   

خط ویژه : ۰۲۱۶۶۹۰۱۸۲۳

 فرم ثبت نام آنلاین

[contact-form-7 id=”724″ title=”فرم ثبت نام کارآموزان”]

 

آدرس :

تهران-میدان انقلاب بسمت میدان آزادی-بعد از جمالزاده-خ والعصر-کوچه درفش شرقی-پلاک۱
۰۲۱۶۶۹۲۲۳۷۹—–۰۲۱۶۶۹۳۵۹۲۱