آموزش تعمیرات برد یخچالrefri

همگام با پیشرفتی که تکنولوژی در صنایع مختلف داشت این پیشرفت به کمک خانه ها و لوازم خانگی نیز آمده و ان ها را نیز دستخوش تغییرات کرده است.ما امروزه شاهد انواع لوازم خانگی هستیم از جمله جاروبرقی – سشوار – یخچال های بسیار پیشرفته – ماشین های لباسشویی و انواع دستگاه های غذاساز که در دنیای مدرن امروزی زندگی بدون این وسایل امکان پذیر نخواهد بود.

به این علت و بدلیل ضروری بودن وجود این گونه تجهیزات شرکت های مختلفی اقدان به تولید انواع لوازم خانگی کرده اند تا زندگی را برای ما راحت کنند.

تصور کنید که یخچال وجود نداشته باشد و یا ماشین لباسشویی از کار افتاده باشد ،هر کدام از این اتفاقات باتوجه به سرعت زندگی کنونی برایمان به شدت اختلال ایجاد خواهد کرد.فناوری که در ساخت انواع لوازم منزل به کار می رود باهم فرق دارند و همچنین به علت این که شرکت هایی بسیاری  تولیدات لوازم خانگی را انجام می دهد و خب مسلما هر کدام شیوه های خود را دارند به این دلیل زمانی که یکی از این وسیله ها از کار می افتد فقط کسی که دوره کافی در رابطه با تعمیرات انواع لوازخ خانگی را دیده باشد خواهد توانست به تعمیرات این گونه لوازم بپردازد و اگر فردی ناوارد بخواهد دست به تعمیرات بزند نه تنها دستگاه تعمیر نخواهد شد بلکه ممکن است خرابی جبران ناپذیری برای آن پیش آید.

به عنوان مثال تصور کنید در صورت خرابی یخچال شما فردی ناوارد بخواهد تعمیرات آن را انجام دهد در این صورت می توانید حدس بزنید که چه چیزی می تواند پیش آید.البته منظور این نیست که دیگر کسی جز افرادی که کار تعمیرات را بلد هستند نمی تواند تعمیرکار لوازم خانگی شود.اتفاقا اگر به درستی آموزش ببینید و همراه با آموزش به کار و تمرینات زیادی بپردازید شماهم خواهید توانست به یک تعمیرکار خوب و حرفه ای تبدیل شوید.

و اما سیستم های یخچال هاrefrigerator-control-board

از آن جایی که کار اصلی یخچال خنک کردن و خنک نگه داشتن مواد غذایی می باشد از سیستم منحصر به فردی برای این کاربهره می برد.یک یخچال دارای بخش های مختلفی از جمله سیستم نک کننده گازی که شامل لوله کشی حساس است که داخل آن گاز وجود دارد و کار این گازگرفتن گرما از درون یخچال و انتقال این گرما به بیرون است و به دلیل مداوم بودن این روند داخل یخچال خنک می شود.اگر تابه حال لوله های پشت یخچال را لمس کرده باشید دیدید که لوله های پشت بسیار گرم هستند این همان گرمایی است که از درون یخچال به بیرون منتقل شده است.

سپس در قسمت پایین موتوری وجود دارد که کار آن Compres (فشرده) کردن گاز است و با این کار گاز در داخل لوله ها به گردش در می آید و عملیات خنک سازی شروع می شود.به دلیل حساس بودن لوله ها نباید ضربه ای به آن ها وارد شود در غیر این صورت ممکن است سوراخی در لوله ایجاد شده و باعث نشت گاز به بیرون شود و اگر گاز درون لوله ها نباشد دیگر یخچال خنک نخواهد شد و به دلیل ساختاری که دارد باعث کارکرد یکسره موتور و سوختن آن خواهد شد. توضیح سازوکار سیستم ترموستاتینگ مبحثی طولانی و از حیطه توضیح این مطلب خارج است.فقط به همین بسنده کنیم که موتور با استفاده از سنسوری ترموستاتیک به صورت منظم و بسته به دمای داخل یخچال روشن و خاموش می شود و اگر داخل یخچال گره باشد موتور مدام روشن خواهد ماند.

واما یخچال های امروزی دیگر مانند قدیم نیستند و تمامی برنامه های آن ها به صورت الکترونیکی انجام می شود و این یخچال ها دارای مرکز کنترل الکترونیکی می باشد.از آن این رو بیشار خرابی های یخچال های امروزی نیز مربوط به این بخش است.به همین دلیل یادگیری تعمیرات برد یخچال حائزاهمیت بوده و باید هر تعمیرکاری تعمیرات آن را به خوبی بلد باشد.

در صورتی که تمایل به یادگیری تعمیرات برد الکترونیکی انواع یخچال ها دارید می توانید به این مرکز آموزشی مراجعه کرده و با ثبت نام در دوره های آموزشی و همچنین با کار و تلاش همزمان با آموزش به یک تعمیرکار حرفه ای این گونه دستگاه ها تبدیل شوید.

برای اطلاعات بیشتر در  مورد این دوره آموزشی می توانید با شماره های زیر تماس بگیرید.

t1۰۲۱۶۶۹۳۳۲۳۷  –  ۰۲۱۶۶۹۰۴۲۰۲

 

البته می توانید با استفاده از فرم آنلاین زیر نیز ثبت نام خود را تکمیل کرده و پس از ارسال اطلاعات کارشناسان ما با شما تماس خواهند گرفت .

[contact-form-7 id=”724″ title=”فرم ثبت نام کارآموزان”]

آدرس : تهران-میدان انقلاب بسمت میدان آزادی-بعد از جمالزاده-خ والعصر-کوچه درفش شرقی-پلاک۱
۰۲۱۶۶۹۲۲۳۷۹—–۰۲۱۶۶۹۳۵۹۲۱

 

مطالب مفید را برای دیگران هم به اشتراگ بگذارید.0,,4347592_7,00